Įstaigos emblema

I Tvarumo bruknė
I Tvarumo bruknė
2026 m. sausio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Gru   Vas »
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 13
Iš viso: 1165597

Dienos archyvas: 2026-01-15

Sausio 15 d. lopšelio-darželio vaikus pradžiugino Panevėžio rajono muzikos mokyklos mokinių ir jų mokytojos Jecintos Garbaliauskienės parodytas vaikų miuziklas „Mėlyna sraigė“.

Tai – šilta muzikinė pasaka, kviečianti patikėti bendrystės galia. Pasakoje vaikai išvydo miško gyventojus, kuriems gresia pavojus – mišką nori sunaikinti žmonės. Tačiau Mėlyna Sraigė kartu su savo draugais – Boruže, Kurmiu, Žiogu, Skruzdėlytėmis, Bitutėmis, Laumžirgiu ir Kamane – susivienija, kad apgintų savo namus. Jie parodo, jog tik drauge galima įveikti sunkumus ir išsaugoti tai, kas brangu.

Ryškūs kostiumai, skambi muzika ir linksmi personažai labai patiko vaikams. Mažieji su dideliu susidomėjimu stebėjo pasirodymą, džiaugėsi dainomis, juokėsi ir gyveno kartu su pasakos herojais.

Šis miuziklas tapo ne tik smagia pramoga, bet ir prasminga pamoka apie draugystę, pagalbą vienas kitam bei gamtos saugojimą. Nuoširdžiai dėkojame Panevėžio rajono muzikos mokyklos mokiniams ir mokytojai Jecintai Garbaliauskienei už dovanotą šventę vaikams.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Sadzevičienė

Tikslas. Padėti vaikams užrašyti, pažinti, įvardinti savo vardo raides. Eksperimentavimo būdu prisiminti popieriaus, markerio, flomasterių, folijos ir vandens savybes bei išsiaiškinti, kaip jos sąveikauja tarpusavyje.

Hipotezė. Ar nusispalvins balto popieriaus lapeliai ir ar išliks užrašytos raidės?

Veiklos eiga. Vaikai ant balto popieriaus lapelių su markeriu užsirašė savo vardo raides, jas įvardino, suskaičiavo. Nuspalvino įvairiomis flomasterių spalvomis folijos gabalėlius. Tuomet, naudodami pipetes, ant jų lašino vandenį ir dėjo lapelius. Atkėlus lapelius vaikai pastebėjo, kad pasiskirstęs ant folijos vanduo juos nuspalvino. Pasiskleidusios spalvos susimaišė ir pakeitė baltą lapelių foną, o  markeriu užrašytos raidės liko ryškios.  Stebėdami ir diskutuodami ugdytiniai aiškinosi popieriaus, markerio, flomasterių, folijos ir vandens savybes.

Išvada. Eksperimentas pavyko. Flomasterių spalvos sureagavo su vandeniu, folija sulaikė vandenį ir leido spalvoms pasklisti, nuspalvinti lapelius. Lapeliai tapo dar mielesni, o raidės liko ryškios. Tai patvirtino iškeltą hipotezę. Vaikams ši veikla buvo įdomi, įtraukianti.

 „Žiogelių“ grupės mokytoja Ieva Jakaitienė