Mums yra svarbi tinkama vaikų mityba, nes tai lemia harmoningą vaiko augimą, fizinę ir protinę raidą, gebėjimą mokytis, darbingumą.

     Pagal rekomenduojamas paros energijos ir maistinių medžiagų normas vaikams su apskaičiuota paros maisto raciono energetine verte yra sudaromi perspektyviniai valgiaraščiai trims savaitėms.

       Su valgiaraščiais galima susipažinti lopšelio-darželio elektroniniame dienyne „Mūsų darželis“.

      Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro 2011 m. lapkričio 11 d. įsakymu Nr. V-964 patvirtintas Maitinimo organizavimo ikimokyklinio ugdymo, bendrojo ugdymo mokyklose ir vaikų socialinės globos įstaigose tvarkos aprašas ir jo pakeitimai

Aprašas

2014 m. liepos 4 d. pakeitimas

2015 m. gegužės 7 d. pakeitimas

2015 m. rugpjūčio 27 d. pakeitimas

2018 m. balandžio 10 d. pakeitimas

2019 m. gruodžio 11 d. pakeitimas

 

Maitinimo organizavimo tvarkos aprašas

Vaikų nemokamo maitinimo tvarkos aprašas

 

Panevėžio rajono savivaldybės tarybos sprendimas dėl mokesčio už vaikų išlaikymą Panevėžio rajono ugdymo įstaigose, vykdančiose ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo programas, tvarkos aprašo patvirtinimo (2019 m. rugsėjo 26 d. Nr. T-196)

 2022-03-31 Tarybos sprendimo pakeitimas T-64

        Nuo 2019 m. rugsėjo 1 d. lopšelis-darželis dalyvauja Žemės ūkio ministerijos finansuojamoje Ekologiškų žemės ūkio ir maisto produktų vartojimo skatinimo ikimokyklinio ugdymo įstaigose programoje, todėl kasdienę vaikų mitybą papildome ekologiškais arba NKP sertifikatą turinčiais produktais.

           Apie 60 proc. patiekalų sudėties yra ekologiški produktai. Tai – ekologiška jautiena, pienas, varškė, sūris, grietinė, saulėgrąžų arba alyvuogių aliejus, kiaušiniai, įvairios kruopos, miltai, duona, sausainiai, obuoliai, bulvės, morkos, svogūnai, burokėliai, gervuogės, žolelių arbatos

Dalyvaujame vaisių ir daržovių bei pieno ir pieno produktų vartojimo skatinimo programoje

Pagal programą vaikams yra tiekiami ekologiški arba pagal nacionalinę žemės ūkio ir maisto kokybės sistemą išauginti (pagaminti) produktai: obuoliai, ekologiškas pienas, ekologiškas jogurtas bei sūrio lazdelės.

Skaityti plačiau: https://www.pienasvaisiai.lt/