Įstaigos emblema

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 1
Iš viso: 710527

Linkaučių skyriaus vaikai gegužės mėnesį vykdė projektą ,,Aš ir mano šeima“. Amerikiečių filosofas ir rašytojas George Santayana yra pasakęs, kad „Šeima – vienas gamtos šedevrų“. Tą gamtos šedevrą sudaro: mama, tėtis, vaikai, broliai, sesės, seneliai, senelės. Tai artimiausi žmonės, esantys šalia mūsų. Tėvai nuolatos moko vaikus, bet ir vaikai moko tėvus, pasak brazilų rašytojo Paulo Coelho: vaikas visada gali išmokyti suaugusįjį trijų dalykų: džiaugtis be jokios priežasties, visuomet būti kuo nors užsiėmusiu ir iš visų jėgų reikalauti to, ko trokšti.

Vaikų darbų paroda „Mano Mamytė“ (portretas ir pasakojimas apie mamą), šventė – kūrybinė veikla su tėvais „Mūsų šeimos gėlynas“ (Mamos diena), kai galime būti visi drauge kartu, galime nuveikti daug įvairių dalykų ir išnaudoti visas galimybes, kurias turime šalia. Šeimos knygos kūrimas paskatins vaikus domėtis, didžiuotis savo šeima. Visi drauge bendraukime, kurkime, žaiskime, mokykimės vieni iš kitų, todėl pasirinktas projektas tema „Aš ir mano šeima“.

Vaikams šio projekto veiklos patiko. Vaikai labai domėjosi savo šeima, nors iš pradžių jie niekaip nesuprato, kas yra šeima. Vykdydami projekto veiklas, jie pradėjo domėtis savo šeima, jos istorija.  Sveikino mamytes, vėliau tėvelius per Motinos ir Tėvo dienas, piešė tėvelių portretus. Atliko kūrybinę veiklą su tėvais „Mano šeimos gėlynas“. Vaikai labai džiaugėsi kurdami knygos puslapius. Mokėsi kompiuteriu užrašyti savo vardą, pavardę, namų adresą. Domėjosi, ką mėgsta šeimos nariai. Buvo labai įdomu pastebėti, kad šeimoje visi mėgsta vis kitokią veiklą ar maisto produktą, spalvą. Piešė, aplikavo, spalvino namus. Atliko  STEAM veiklas. Na, o paskutinę savaitę mokėsi įrišti knygą, kompiuterine programėle sukūrė savo šeimos narių vardų ženklus. Savo knygas pristatė grupės vaikams, vėliau tėveliams per mokslo metų užbaigimo šventę „Valio, jau vasara“.

Projektas buvo naudingas vaikams. Jie savo gebėjimus reiškė per menines, kūrybines veiklas. Buvo plėtojamos vaikų kompetencijos, sustiprėjo draugiškas bendravimas tarp vaikų, tėvų ir mokytojų.

Linkaučių skyriaus ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja Asta Barauskienė ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Sigita Rimaitienė