Įstaigos emblema

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 1
Iš viso: 710547

Visą gegužės mėnesį „Kiškučių“ grupės vaikai vykdė gamtamokslinį (STEAM) projektą „Gamtos bičiuliai“. Šio projekto tikslas – ugdyti gamtamokslinės kultūros pagrindus, priartinant vaikus prie gamtos, padedant suvokti jos procesus. Vykdydami projekto veiklas, vaikai atliko įvairias užduotis, tyrinėjo, keliavo, žaidė.

Aplankėme Nevėžio upę, pamatėme joje plaukiojančias žuvis, aptarėme, kuo jos minta. Diskutuodami apie švarią, gražią gamtą, išsiaiškinome aplinkos tausojimo svarbą, aptarėme, kaip reikia elgtis prie vandens telkinių, nes visi norime būti saugūs ir laimingi. Išbandėme, kas skęsta, o kas plaukia, piešėme tekančią upę, aiškinomės, kodėl reikia taupyti gėlą vandenį.

Apsilankėme Krekenavos regioniniame parke: apžiūrėjome ekspoziciją, paklausėme paukščių balsų, susidomėję tyrinėjome žvėrelių pėdsakus. Eidami link upės, visi skaičiavome laiptelius, stebėjome gamtą, klausėmės garsų, atlikome užduotį ir net Nevėžio vandenyse matėme gausybę vandens sraigių. Sugrojome ir gamtiniais muzikos instrumentais. Smagiosios estafetės ir vaišės vainikavo mūsų kelionę. Grupėje kiekvienas galėjo nusilipdyti savo paukštelį iš plastilino.

Keliaudami po miestelio apylinkes ne tik žaidėme įvairius žaidimus, bet ir surinkome puokštes iš pievų augalų. Plastikiniais maišeliais gaudėme vėją, skaičiavome akmenėlius, tupinčius paukštelius ir net skruzdėlės kojas. Prisiminėme ir pavasario požymius.

Skaitėme „Raudonąją knygą“: aptarėme saugomus gyvūnus ir augalus, tyrinėjome medžio žievę, po kamieną lakstančias skruzdes ir kitus vabaliukus.

Kartu su Žibartonių skyriaus vaikais lankėmės Paberžėje. Aplankėme 1863 m. sukilimo muziejų, Paberžės Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią. Didžiausią įspūdį paliko bažnytėlėje esanti žibintų kolekcija. Apžiūrėjome seną tiltą, papuoštą spynomis, daug koplytstulpių, stebėjomės didelio parko tyla ir paukštelių giesmėmis.

Labai buvo smagu su naujais draugais visiems kartu gamtoje žaisti judriąsias estafetes, pasivaišinti skanumynais.

„Kiškučių“ grupės mokytojos Valdonė Kuncienė ir Odeta Žukauskienė