Įstaigos emblema

2024 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lankytojai
Šiuo metu: 3
Iš viso: 703132

2023 metų kovo mėnesį „Drugelių“ grupės vaikams buvo organizuotas projektas „Aš esu ypatingas“. Šio projekto tikslas – skatinti pažinti save, atrasti savo stipriąsias savybes, mokytis bendrauti ir bendradarbiauti, įsiklausyti vieniems į kitus.

Pirmame projekto etape „Koks mano vardas?“ vaikai per įvairias socialinio-emocinio ugdymo veiklas „Mano raidelė“, „Lego raidės“, ,,Aš – kaip veidrodis“ susipažino su raidėmis, pasikartojo spalvas, skaičiavo, veikė laisvai, išradingai, kūrybiškai, bandė savus kūrybos išraiškos būdus, geranoriškai dalinosi priemonėmis, netgi susipažino su fizikos dėsniais.

Per antrojo grupės projekto etapo „Ką aš mėgstu žaisti?“ veiklas „Draugo portretas“, „Detektyvas“ ir „Drugelio kelionė“ didelis dėmesys buvo skiriamas ugdytinių emocinei savijautai, dėmesingumui ir komandiniam darbui. Vaikai ne tik mokėsi kantrybės, lavino dėmesio koncentraciją, bet ir toliau gilinosi į savo kūno pojūčius, per meditaciją mokėsi sukaupti dėmesį, pajausti atskiras savo kūno dalis, nurimti.

Trečiojo projekto etapo „Kas mane džiugina?“ veiklos „Rėmelis“ ir „Laimės meditacija“ mokė vaikus šnekėti, pasakoti apie save, bendrauti, reflektuoti savo patirtį, jausmus. Vaikai sužinojo, kad labai svarbu yra susitelkimas į kvėpavimą, mokėsi atsiskirti nuo minčių, atsipalaiduoti. Veiklose daug dėmesio buvo skiriama refleksijai: kaip vaikai jautėsi po žaidimų. Refleksija po veiklos yra labai svarbi, kai vaikas įsivertina save, stengiasi suprasti save ir aplinkui esančius, augina toleranciją ir empatiją vienas kitam.

Projekto metu buvo parinktos įvairesnės veiklos, kurios vaikams leido džiaugtis mokymosi procesu. Jie mokėsi laikytis susitarimų bei žaidimo taisyklių, stebėjo kitus, mokėsi kantrybės, dalinosi savo mintimis, užjautė ir palaikė savo draugus, mąstė ir lavino dėmesio koncentraciją, ugdė bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Arnė Budavičienė