Tikslas. Gilinti žinias apie vaisius, ugdyti sveikos gyvensenos įgūdžius ir kūrybines galias, pasitelkiant STEAM metodus bei įvairius veiklos būdus.
Hipotezė. Ar galima vaisius pateikti kitaip, supjausčius ir suvėrus ant iešmelio?
Veiklos eiga. Vaikai dirbo su įvairių rūšių vaisiais, iš kurių gamino sveikuoliškus užkandžius – vaisių vėrinukus. Užsiėmimo metu jie mokėsi atpažinti vaisius, įvardinti jų pavadinimus, spalvas bei skonio savybes. Vaisių vėrinukų gaminimas reikalavo daug kantrybės ir kruopštumo, o galutinis rezultatas suteikė vaikams džiaugsmo – jie smagiai mėgavosi savo pagamintais sveikais užkandžiais.
Išvada. Vaikams patiko valgyti vaisius kitaip, kūrybiškai pateiktus ant iešmelių. Ši veikla parodė, kad formuoti sveikos mitybos įpročius nuo mažens yra svarbu ir veiksminga, ypač kai tai derinama su smagia ir įtraukiančia veikla.
Žibartonių skyriaus ikimokyklinio ugdymo grupės mokytoja Tania Nebilevičienė
Tikslas. Skatinti vaikų kūrybiškumą ir lavinti vaizduotę per žaidybinę veiklą; lavinti vaikų rankų ir pirštų judesius plėšant popierių, renkant ir metant skiauteles. Ugdyti vaikų gebėjimą atpažinti ir išreikšti emocijas per žaidimą, patirti bendrumo jausmą.
Eiga. Mažieji plėšė baltus popieriaus lapus ir dėjo juos į dėžutę. Stebėdami krentančias popieriaus skiautes, gaudė jas ir džiaugėsi jų judėjimu ore. Vėliau rinko skiautes ir mėtė jas į viršų, tarsi sniegą. Vaikai ropojo, vartėsi ir piešė „sniego angelus“ ant grindų. Galiausiai, naudodamiesi žaislinėmis mašinomis, vaikai vežė „sniegą“ ir pylė jį į dėžę, taip užbaigdami smagią ir kūrybišką veiklą.
Išvada. Vaikai aktyviai įsitraukė į veiklą, džiaugėsi pačių sukurta „sniego“ aplinka ir kūrybiškai ją išnaudojo žaidimuose. Žaisdami vaikai patyrė daug teigiamų emocijų, bendradarbiavo tarpusavyje. Veikla padėjo lavinti smulkiąją motoriką, ugdė kūrybiškumą bei vaizduotę, skatino saviraišką.
Grupės mokytoja Vilma Survilienė