Įstaigos emblema

2025 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 4
Iš viso: 930585

Tikslas. Skatinti vaikų žingeidumą ir norą veikti, tyrinėjant bei lyginant natūralaus ir dirbtinio sniego savybes. Ugdyti gebėjimą analizuoti, stebėti, apibendrinti ir kūrybiškai spręsti užduotis.

Hipotezė. Ar galima sukurti paslaptingą dirbtinį sniegą?

Veiklos eiga:

  1. Natūralaus sniego tyrinėjimas. Stebėjome ir aptarėme natūralaus sniego savybes: baltas, purus, šaltas, tirpstantis nuo šilumos, delnuose tampa vandens lašais, lipnus: tinkamas lipdyti, tačiau nevalgomas, nes dažnai būna nešvarus.
  2. Eksperimentas su krakmolu. Apžiūrėjome krakmolą ir aptarėme jo panašumą į sniegą: baltas, švelnus, nešaltas, liečiant girgžda tarp pirštų.
  3. Dirbtinio sniego kūrimas. Pridėjome skutimosi putų į krakmolą. Stebėjome, kaip skutimosi putos „suriša“ krakmolą, sudarydamos masę, kuri primena sniegą: šiltas ir švelnus, suspaudus išlaiko formą, tinkamas formelėms ar lipdymui, malonus minkyti rankomis.

Išvada. Jeigu gamta pagailėjo natūralaus sniego, galima sukurti dirbtinį sniegą, kuris yra šiltas, baltas, švelnus ir lipnus. Šis kūrybiškas procesas lavina vaikų smalsumą ir leidžia praktiškai įgyvendinti tyrinėjimų idėjas.

„Kiškučių“ grupės mokytoja Valdonė Kuncienė