Įstaigos emblema

2023 m. vasario mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Sau    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728  
Lankytojai
Šiuo metu: 3
Iš viso: 555051

            Sėdėdami visi drauge kalbėjomės apie vieną iš mėgstamų vaikų veiklų lauke – supi̇mąsi sūpynėmis. Dauguma vaikų sakė turintys sūpynes, sukonstruotas sode ar pastatytas kieme. Ugdytiniai pasakojo, kokios sūpynės yra mėgstamiausios, kodėl taip smagu suptis. Po STEAM veiklos pristatymo susitarėme dirbti komandomis ir išsidalinome darbo priemones (pagaliukus, siūlus, kartono gabaliukus). Pradėjome konstruoti nuo 2 šoninių atramų: sukryžiavome po 2 pagaliukus ir apsukome siūlu susikirtimo tašką. Atramas sujungėme horizontaliai iškeltu dar vienu pagaliuku. Horizontalaus pagaliuko viduryje pririšome siūlus ir pritvirtinome iš kartono iškirptą sėdynę. Patikrinome vieni kitų sūpynes, ar supasi.

           Veiklos pabaigoje aptarėme, kaip sekėsi konstruoti sūpynes, kaip sekėsi dirbti su komanda, ką patobulintume ar pakeistume, ką kitą kartą darytume kitaip, iš ko dar būtų galima statyti sūpynes. Viena komanda greitai pasidalino užduotis: „Aš rišiuׅ“,  „Aš laikysiu“, „Aš pagaminsiu sėdynę“… Kitoje grupėje vienas narys paskirstė darbus. Trečia grupelė dirbo tyliai, palaipsniui įsijungdami: vienas pradėjo, kiti, matydami kokios pagalbos reikia, prisijungė reikiamuose etapuose. Ketvirtos komandos nariai žvalgėsi, stebėjo ir laukė mokytojo pagalbos.

              Veiklų metu buvo ugdomi vaikų gebėjimai: kritinis mąstymas, problemų sprendimas, konstravimo įgūdžiai, komandinio darbo įgūdžiai.

              Sūpynes sukonstravo visos komandos. Vaikai džiaugėsi ir didžiavosi atlikta veikla.

„Pelėdžiukų“ grupės vyresn. mokytoja Margarita Stasevičienė