Įstaigos emblema

2024 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lankytojai
Šiuo metu: 3
Iš viso: 703114

Tai, kad nuolatos plautis rankas yra labai svarbu, girdime dažnai. Tačiau kaip praktiškai parodyti tą naudą vaikams? Dayna Robertson, pradinių klasių mokytoja iš JAV, sugalvojo unikalų būdą – ji nusprendė vaikams parodyti, kaip pasikeičia duonos riekelės, jei jas liečiame nešvariomis rankomis. Šia idėja pasinaudojome ir mes.

Tad atlikome paprastą, bet labai įdomų eksperimentą. Pirmiausia skaitėme pasakojimą apie „Fui ir Fe nuotykius“. Vaikai diskutavo, kad jų rankos būna švarios, kad ant žaisliukų ar kitų daiktų tikrai nėra jokių mikrobų, kad jie gyvena tik nešvarumuose, ant nešvarių daiktų.

Grįžę iš lauko šį kartą neskubėjome plautis rankų – visi lietėme duonos riekelę neplautomis rankomis. Duonos riekelė ėjo iš rankų į rankas. Riekelę įdėjome į maišelį ir užrašėme, kad duoną ėmėme nešvariomis rankomis. Į paskutinį maišelį duoną įdėjome imdami ją su guminėmis pirštinėmis. Nutarėme stebėti, kas atsitiks mūsų duonai.

Po kelių dienų duona maišelyje su užrašu „liesta nešvariomis rankomis“ ėmė keisti spalvą, ant jos radosi žalsvos, pilkšvos dėmės. Kasdien duona vis „baisėjo ir baisėjo“.

Savaitės pabaigoje pasikvietėme darželio sveikatos priežiūros specialistę. Ji vaikams papasakojo, kas gali atsitikti, jei neplausime rankučių, valgysime neplautus vaisius ar daržoves, imsime žaislus. Pelėsį vaikai stebėjo tiek per padidinimąjį stiklą, tiek per mikroskopą.

„Kiškučių“ grupės mokytojos Irena Buzienė ir Giedrė Lindautaitė