Įstaigos emblema

2023 m. kovo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Vas    
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 1
Iš viso: 572221

Vasario 1 dieną „Pelėdžiukų“ grupės ugdytiniai vyko į Panevėžio Šeimos Medicinos Centro Odontologijos kliniką ir Panevėžio priešgaisrinę gelbėjimo valdybą. Išvykos tikslas – susipažinti su odontologo, burnos higienisto ir ugniagesio gelbėtojo profesijomis, jų darbo aplinka ir sužinoti, kokie įgūdžiai bei žinios reikalingos šioms profesinėms veikloms.

Odontologijos klinikoje su odontologo ir burnos higienisto profesijomis vaikus supažindino burnos higienistė Raminta. Ji papasakojo, kokius darbus atlieka odontologas ir burnos higienistas, kuo jie skiriasi. Vaikai patys buvo vieni kitiems odontologais ir pacientais. Skaičiavo draugų dantukus. Kalbėjosi, kodėl genda dantys? Taip pat prisiminė ir pakartojo, kaip palaikyti gerą burnos higieną.

Edukacinėje, pažintinėje programoje, kurią organizavo Panevėžio priešgaisrinė gelbėjimo valdyba, mokiniai apžiūrėjo visas patalpas, susipažino su ugniagesio profesija, jų sunkiu ir atsakingu darbu, naudojama technika. Ugdytiniai sužinojo, kad tarnybos darbuotojai turi būti stiprūs, sveiki, tvarkingi bei atsakingi. Vaikai džiaugėsi suteikta galimybe pasimatuoti šalmą, pakilnoti darbo aprangą, batus. Daugiausia dėmesio sulaukė ugniagesio nusileidimas vamzdžiu bei ugniagesių mašinos, kurias vaikai galėjo apžiūrėti iš arti, įlipti į vidų. Ugdytiniai išklausė patarimų, kaip išvengti aplinkoje tykančių pavojų, kaip elgtis ir kur kreiptis pagalbos kilus gaisrui.

Pažintys pažadino vaikų smalsumą ir paskatino svajoti apie savo ateitį. Buvo labai įdomi, informatyvi ir prasminga diena.

„Pelėdžiukų“ grupės vyresn. mokytojos Margarita Stasevičienė, Giedrė Survilienė