Įstaigos emblema

2023 m. rugsėjo mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930  
Lankytojai
Šiuo metu: 1
Iš viso: 623846

Turbūt visi sutinkame su tuo, kad sveikata yra žmogaus brangiausias turtas. Sveikata – unikali vertybė, gamtos dovanota žmogui. Tai ir visos tautos, valstybės turtas, kurio dėka žmogus kaupia socialines, materialines, kultūrines vertybes, kuria visuomenės gerovę. Pagal Pasaulinės sveikatos organizacijos apibrėžimą (PSO) ,,sveikata – tai visiškas fizinis, dvasinis ir socialinis gerbūvis, o ne tik ligos ar negalavimų nebuvimas“. Sveikas, kupinas jėgų, energingas žmogus gali gyventi visavertį gyvenimą, patirti darbo ir kūrybos džiaugsmą. Suaugusiojo žmogaus savijauta  ir sveikatos būklė priklauso nuo to, kokie vaikystėje buvo formuoti, ugdyti įpročiai gyventi sveikai. Sveikatos ugdymas ypač prasmingas vaikystėje, kai formuojasi vaiko pasaulėjauta ir elgsena. Visi vaikai nori būti stiprūs, vikrūs, ištvermingi, nori būti sveiki.

Paminėdami sveikatos dieną (balandžio 7 d.), „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su sveikatos specialiste aiškinosi, kokie įpročiai lemia gerą sveikatą. Vaikai teigė, kad reikia daug sportuoti, sveikai maitintis, dažnai plauti rankas, dėvėti švarius drabužius, patogią ir tinkamą avalynę, didesnę laiko dalį praleisti gryname ore. Sveikatos specialistė vaikams priminė, kad svarbus sveikatos komponentas yra tinkamas poilsis, kuris gali būti tiek aktyvus, tiek pasyvus. Taip pat vaikai sužinojo įdomių faktų apie žmogaus organizmą:  kiek metrų sudaro žmogaus kraujagyslės, kiek kartų per dieną suplaka širdis, kiek yra ant galvos plaukų, kokia kiečiausia organizmo medžiaga, kokį veiksmą atliekant daugiausia perduodama mikrobų ir kitus.

Šeima ir darželis – du partneriai, atsakingi už vaiko sveikatą ir visapusišką jos ugdymą. Susiformavę įpročiai vaikystėje, išlieka visą gyvenimą, todėl tėvai turėtų pakankamai dėmesio skirti vaikų sveikatos gyvensenos įpročių formavimui, o sveikatos specialistai turi būti pagalbininkais jiems, nes išugdyti teisingi įpročiai padeda išlaikyti sveikatą ir vyresniame amžiuje.

Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė