Įstaigos emblema

2023 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Lankytojai
Šiuo metu: 3
Iš viso: 646869

Balandžio 25–29 dienomis lopšelyje-darželyje vyko STEAM edukacijų savaitė, kurios metu grupių mokytojos, organizuodamos atviras STEAM veiklas, dalinosi tarpusavyje veiklų idėjomis. Gerosios darbo patirties sklaidos renginys pradžiugino ir mažuosius ugdytinius, nes šią savaitę turėjo galimybę išbandyti įvairias patyrimines veiklas, kurias organizavo kitų grupių mokytojos.

STEAM savaitė prasidėjo su mokytojos Daivos Čeidienės organizuojama veikla „Saldainiukų paslaptys“. Eksperimento metu vaikai stebėjo, kaip keičiasi spalvotų žirniukų savybės, užpylus vandeniu. Nuo saldainiukų pradėjus tirpti dažams, susidarė įvairiausių spalvų „vaivorykštė“. Suvalgę po saldainiuką vaikai pastebėjo, kad ir jų liežuviai nusidažė žirniukų spalvomis. Bandymo metu ugdytiniai su mokytoja padarė išvadą, kad skaniuose saldainiuose yra daug cukraus ir dažų, todėl juos valgyti reikia saikingai, geriau rinktis sveikus ir ekologiškus produktus.

Mokytojos Arnės Budavičienės veikloje „Robotas Žvaigždė“ vaikai mokėsi  programuoti robotuką. Atlikdami užduotis, jie įtvirtino spalvas, skaičius, ugdėsi bendravimo įgūdžius. Veiklos pabaigoje  buvo visi apdovanoti „Roboto Žvaigždės“ kortelėmis.

Trečiąją STEAM savaitės dieną priešmokyklinio ugdymo mokytoja Giedrė Survilienė pakvietė vaikučius į veiklą „Žaisdamas skaičiuoju, lyginu, matuoju“. Mokytoja iškėlė vaikams probleminį klausimą „Kas atsitinka, kai daiktai yra skirtingo dydžio, skirtingo svorio?“. Užsiėmimo metu vaikai bendradarbiaudami tarpusavyje, žaisdami, tyrinėdami, lygindami, skaičiuodami kaštonus, kankorėžius ir mašinėles, ieškojo atsakymų į šį klausimą. Veiklos pabaigoje vaikams buvo pateikta užduotis pasigaminti kubą, kurį naudos gamtoje ieškant išridento skaičiaus kankorėžių, akmenukų, žiedų ir t. t.

Paskutinę STEAM savaitės dieną vaikus džiugino mokytojos Valdonės Kuncienės organizuojama meninė veikla „Spalvų šėlsmas“. Veiklos metu ugdytiniai lavino kūrybiškumą, vaizduotę, rankų, akių koordinaciją. Eksperimentuodami su dailės medžiagomis ir priemonėmis, vaikai stebėjo, kas nutinka su paveikslėliu, kai ant jo užlaša vandens lašeliai. Analizavo gautus rezultatus, įvardino spalvas, naujai atsiradusius atspalvius, pasakojo, ką matė susiliejusiuose raštuose, spalvose. Lygino sverdami sausus ir šlapius rankšluostinio popieriaus lapus ir darė išvadas.

Patys mažiausieji lopšelio vaikučiai šią savaitę su mokytoja Vilma Surviliene eksperimentavo žaisdami ir tyrinėdami „Spalvų akvariumą“. Visi buvo pakviesti prie aukštyn kojomis apversto stalo, kurios buvo apvyniotos maistine plėvele. Vaikai su smalsumu lietė, glostė, tampė. Po to žaidė žaidimą „Slėpynės“. Piešdami labiau mėgavosi procesu, o ne rezultatu. Visi džiaugėsi sukurtu meno kūriniu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Sadzevičienė