Gegužės 12 dieną „Nykštukų“ grupės ugdytiniai vyko į edukacinę apžvalginę ekskursiją „Arčiau gamtos – arčiau vienas kito“ Panevėžio gamtos mokykloje. Ekskursijos metu vaikai aplankė „Gyvūnėlių sodą“, susipažino su mokyklos edukacinėmis aplinkosauginėmis erdvėmis, su „Žaliosios galerijos“ ekspozicijomis, sužinojo trumpą mokyklos pastato, medinės architektūros paveldo istoriją. Vaikai dalyvavo edukacinės pasakos „Kaip Rainis namų ieškojo“ kūrime, lavino pojūčius žaisdami žaidimą „Atspėk gyvūną“. Ugdytiniai daug sužinojo, įgijo naujų patirčių. Grįžo kupini teigiamų emocijų ir neišdildomų įspūdžių.
Vyresn. mokytojos Daiva Čeidienė ir Margarita Stasevičienė
Išklausę sekamos „Pievos pasakaitės“, vaikai išėjo ieškoti pievos gyventojų. Kas joje gyvena? Pasiėmę didinamuosius stiklus, sustojo vaikai prie gėlių darželio. Vienas pastebėjo tulpe ropojančią skruzdėlę, kitas atkreipė dėmesį į tulpės spalvą, trečias pastebėjo pražydusį geltonai krūmą. Nors danguje nešvietė saulytė, bet pievelė geltonavo pienių žiedeliais. Kiekvienas stengėsi surasti kokią nors gyvybę ant lapo, ant žiedo, ant žemės, ant medžio kamieno. Kokius gerus darbus atlieka bitutė, boružėlė, drugelis, sliekas, skruzdėlė? Vaikai nusprendė, kad kiekvienas geras atliktas darbas gamtai yra labai svarbus. Tegul pievele džiaugiasi vaikai ir vabalai!
„Kiškučių“ grupės vyresn. mokytoja Irena Buzienė
„Pelėdžiukų“ grupės vaikai tapo pavasario sekliais. Kieme gavo užduotį: rasti pavasario ženklus, jei įmanoma, suskaičiuoti, įvardinti. Ją turėjo atlikti savarankiškai ir draugiškai, kadangi buvo suskirstyti grupelėmis. Kiekvienas su džiaugsmu pranešdavo, jog pastebėjo bitę, rado kelmą, pamatė skruzdėlę ar skraidantį drugelį. Ši veikla vaikus suartino, neliko niūrių veidų, vaikai sugebėjo tartis, būti vieningi, pasidžiaugė draugo sėkme.
Priešmokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja Giedrė Survilienė
Panevėžio rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyrius ir Krekenavos lopšelis-darželis „Sigutė“ organizavo Panevėžio r. ikimokyklinio ugdymo įstaigų ugdytinių meninio skaitymo konkursą „Mamyte mylima, tu – laimės pasagėlė“. Konkurse dalyvavo Panevėžio r. lopšelių-darželių, mokyklų-darželių, pagrindinių mokyklų ir gimnazijų ikimokyklinio bei priešmokyklinio ugdymo grupių vaikai. Dalyvavo 14 skaitovų dviejose amžiaus grupėse: 3–4 metų ir 5–7 metų. Jie pristatė po vieną pasirinktą poezijos kūrinį, skirtą Motinos dienai. Vaizdo įrašus, įkeltus į uždarą feisbuko grupę, peržiūrėjo ir vertino vertinimo komisija: Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vyriausiosios specialistės Sigita Jasiūnienė ir Inesa Vietienė, Krekenavos seniūnijos vyriausioji socialinė darbuotoja Audronė Paškevičienė ir Krekenavos Mykolo Antanaičio gimnazijos neformaliojo švietimo organizatorė Lina Kazakaitienė.
Konkurso dalyvius ir komisijos narius pasveikino „Pelėdžiukų“ grupės vaikai (mokytojos Giedrė Survilienė ir Margarita Stasevičienė) padainavę tradicinę dainelę „Tau, mano mamyte“.
Konkurso dalyviai įtaigiu žodžiu, emocija ir vaidybiniais elementais perteikė teigiamus jausmus ir pagarbą motinoms. 3–4 metų amžiaus grupėje I vietą laimėjo Luknė Kubiliūtė (Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius), II vietą – Liepa Busėnaitė (Piniavos mokykla-darželis), III vietą – Gustė Mikolaitytė (Velžio lopšelio-darželio „Šypsenėlė“ Liūdynės skyrius). 5–7 metų amžiaus grupėje I vietą laimėjo Leonora Luka Rudytė (Upytės Antano Belazaro pagrindinės mokyklos ikimokyklinio ugdymo skyrius), II vietą laimėtoja Lėja Rudenkovaitė (Raguvos gimnazijos ikimokyklinio ugdymo skyrius „Skruzdėliukas“), III vietą – Karolina Sriubaitė (Pažagienių mokykla-darželis). Abiejose amžiaus grupėse I–III vietų laimėtojai ir kiti dalyviai bus apdovanoti padėkomis ir atminimo dovanėlėmis.
Dėkojame mokytojams, parengusiems vaikus konkursui.
Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Irena Buzienė
Apie 80 proc. infekcinių ligų plinta per nešvarias rankas. Dėl rankų plovimo silpnų įgūdžių padidėja rizika susirgti ne tik žarnyno infekcijomis, bet ir kvėpavimo takų ligomis. Teisingas ir dažnas rankų plovimas trečdaliu sumažina viduriavimo tikimybę ir penktadaliu – sergamumą kvėpavimo takų ligomis.
Gegužės 5 dieną kasmet minima Pasaulinė rankų higienos diena. Šią dieną Braškytė ir Brokoliukas pamokė Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“, Linkaučių ir Žibartonių skyrių vaikus, kaip teisingai plauti rankas, kokį vandenį naudoti. Vaikai klausė pasakojimo apie Murzulį, kuris nusileidęs į „Rankės“ planetą išpurvino ten gyvenančias rankas. Vaikams priminta, kad liečiant akis, nosį ir burną „baubai“ gali lengvai patekti į organizmą. Su sveikatos specialiste atliko eksperimentą. Jo metu vaikai suprato, kad vanduo negali pašalinti tokių nešvarumų kaip riebalai, aliejai. Tad tik su muilu galima švariai nuplauti rankas. Kai kuriems teko nemažai padirbėti ir įdėti pastangų.
Sveikata prasideda nuo švarių rankų! Vaikai puikiai žino, kada reikia plauti rankas, tačiau kartais būna, kad pamiršta. Todėl mes, suaugusieji, tiek mokytojai, tiek sveikatos specialistai ir ypač tėveliai, turime padėti vaikams gerinti švarių rankų higienos įgūdžius.
Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Aušra Džiugelytė
Gegužės 5 dieną „Nykštukų“ ir „Pelėdžiukų“ grupių ugdytiniai buvo pakviesti į Panevėžio r. muzikos mokyklos koncertą „Linksmosios natelės“. Vaikai klausėsi mokinių koncerto, susipažino su instrumentais: dūdele, saksofonu, klarnetu, smuiku, kanklėmis, akordeonu ir fortepijonu. Koncertas vaikams labai patiko, sužadino domėjimąsi pamatytais ir išgirstais instrumentais. Ugdytiniai rinkosi, kuriuo iš jų norėtų išmokti groti ir koncertuoti. Atsidėkojome šypsenomis, audringais plojimais ir saldžiais gardumynais.
Vyresn. mokytojos Giedrė Survilienė ir Margarita Stasevičienė
Sušilus orams, atgijus gamtai, „Drugelių“ grupės vaikai išsiruošė į žygį ieškoti pavasarinių ženklų natūralioje aplinkoje. Keliaudami gėrėjosi gamtos spalvų įvairove, klausėsi paukščių balsų skambesio, upelio čiurlenimo, varlių kurkimo. Mažieji patyrė atradimo džiaugsmą, mokėsi prižiūrėti, tausoti ir saugoti gamtą.
Vyresn. mokytoja Virginija Šašienė
Panevėžio lopšelis-darželis „Nykštukas“ organizavo projektą „Vaikai be pasakų neauga“. Jo tikslas – pajusti teatro dvasią, suvokti, koks smagus žaidimas yra vaidyba ir spektaklio kūrybinis procesas. „Pelėdžiukų“ grupės vaikai su džiaugsmu laukė šios išvykos. Atvykusius mus pasitiko linksmi vaikučiai. Susipažinome, pabendravome, pažiūrėjome jų paruoštą spektakliuką. Ir mes suvaidinome trumpą stalo teatro pasaką „Varliukas su skėčiu“. Pasakoje vaidino vaikai su paprastais buities daiktais: puodeliais, tarka, arbatinuku, laistytuvu, prausimosi pirštine. Pasidaliję vieni su kitais savo patirtimi, buvome pakviesti pažaisti bendrą dinaminę pasaką „Ežiukas keliauja prie jūros“. Vaikams buvo įdomu ir linksma, jie turėjo atlikti įvairiausius judesius, atkartoti, pavaizduoti pasakojamos pasakos istoriją. Vaikai tapo šio proceso šeimininkais, nulemiančiais vyksmą, vedančiais iki laimingos pasakos pabaigos. Labai svarbi vaikui pasakose užkoduota išmintis bei vertybės, tuo pačiu lavinama ir kalbos raiška, išlaisvinamas kūrybiškumas.
Vyresn. mokytojos Giedrė Survilienė ir Margarita Stasevičienė
Atėjus pavasariui, pradėjo žydėti pavasarinės gėlytės. Besidžiaugdami pirmaisiais žiedeliais „Nykštukų“ grupės vaikai nutarė ir patys pagaminti vandenyje besiskleidžiančias gėlytes. Mums prireikė dubenėlio, vandens, balto popieriaus gėlyčių, flomasterių. Vaikai patys išmargino flomasteriais gėles, jas iškirpo, užlenkė jų žiedlapius ir sudėjo į dažytą vandenį. Sušlapusios gėlės magiškai išsiskleidė. Vaikai buvo labai nustebę, grožėjosi gautu rezultatu.
Su vaikais išsiaiškinome, kad sušlapusios medžiagos grįžta į pradinę padėtį, todėl ir mūsų gėlytės sušlapusios išskleidžia lapelius. Eksperimento metu lavinamas kūrybiškumas, smulkioji motorika, skatinamas suvokimas apie tai, kas vandenyje plaukia ir kodėl, ugdomas estetinis suvokimas.
„Nykštukų“ grupės vyresn. mokytoja Daiva Čeidienė
Pastebėję pavasario ženklus, grupės ugdytiniai dalinosi įspūdžiais apie namuose ant palangės pasėtas pomidorų, paprikų, agurkų sėklas. Vaikai diskutavo, domėjosi, ar gali iš sėklų užsiauginti daigelių savo grupėje. Nusprendėme įsirengti žaliąjį staliuką.
Pirmiausia aptarėme būtinas sąlygas augalui augti, išsiaiškinome, kokių reikės priemonių, pasirinkome sėklas. Vaikai sėjo agurkų, pomidorų, paprikų, krapų, ridikėlių, salotų ir serenčių sėklas, pasodino keletą svogūnėlių ir bulvę. Laistė, stebėjo, tyrinėjo jų dygimą, augimą, nagrinėjo augalo dalis, aptarė jų funkcijas. Kai daigeliai nebeišsiteko loveliuose, juos išpikavome. Ugdytiniai pastebėjo, kad visi daigeliai žalios spalvos. Labiausiai išsiskyrė salotos savo šviesiai žalia spalva. Tada vaikai kalbėjosi apie pasėtų augalų subrandinamų vaisių ir žiedų kitokias spalvas.
Auginimo darbus tęsime toliau. Lauksime raudonų ir žalių vaisių, geltonų serenčių žiedų.
„Nykštukų“ grupės ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytojos
Daiva Čeidienė ir Margarita Stasevičienė












































































