Įstaigos emblema

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 1
Iš viso: 710547

Žaidybinė veikla yra puiki galimybė vaikams bendrauti su kitais, mokytis laikytis taisyklių, dalyvauti komandinėse veiklose ir kurti draugiškus santykius.

Gegužės mėnesį Krekenavos lopšelyje-darželyje „Sigutė“ įgyvendintas Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamas vaikų socializacijos projektas „Būk draugu –pažaiskime kartu“, kurio pagrindinis tikslas – mokyti vaikus gyventi bendruomenėje, per žaidimus ugdyti bendravimo įgūdžius. Šiam tikslui įgyvendinti buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurios vyko šešias dienas.

„Išvykų į gamtą“ dieną visos grupės gamtoje žaidė judrius žaidimus, mokėsi laikytis taisyklių, sėkmingai sprendė kilusius nesutarimus.

„STEAM edukacijų“ dieną per žaidybinę tiriamąją veiklą vaikai mokėsi kelti klausimus, dirbti komandose, formuluoti išvadas ir apibendrinimus. Ugdytiniai dalyvavo penkiose STEAM edukacijose: „Saldainiukų paslaptys“, „Roboto Žvaigždės“, „Žaisdamas skaičiuoju, lyginu, matuoju“, „Spalvų šėlsmas“, „Spalvų akvariumą“, kurias organizavo lopšelio-darželio mokytojos.

„Žiniukų“ dieną per žaidimus buvo skatinama kuo daugiau sužinoti, buvo lavinamos pažintinės kompetencijos. Priešmokyklinio ugdymo grupės vaikams suorganizuota išvyka į Kauno edukacinių pramogų centrą „Curiocity“, kuriame ugdytiniai žaisdami tyrinėjo aplinką, sužinojo įdomių faktų apie žmogaus organizmą, kosmosą, spalvas, ūkio gyvūnus, įvairias profesijas.

Ketvirtąją projekto dieną vyko šeimų sporto šventė „Vaikų ir tėvų žaidynės“. Renginys skirtas Tarptautinei Šeimos dienai paminėti. Šventę projekto lėšomis organizavo sporto klubas ,,Startukas“. Skambant nuotaikingai muzikai šventė prasidėjo visų dalyvių bendra mankšta. Džiugu, kad šiltą ir saulėtą dieną susirinko gausus tėvelių būrys pasportuoti su savo atžalomis. Atlikdami įvairias ir nuotaikingas rungtis bei estafetes, šventės dalyviai turėjo galimybę vieni prieš kitus pasivaržyti: tėveliai prieš vaikus, tėveliai prieš tėvelius ir vaikai tarpusavyje. Nugalėjo draugystė, visi džiaugėsi smagiai praleistu laiku. Tėveliai ir vaikučiai patyrė daug džiugių emocijų, o šventės pabaigoje visi buvo apdovanoti sportininkų medaliais.

„Žaidimų labirintais“ dieną vaikai su švietimo pagalbos specialistėmis keliavo „Žaidimų labirintais“. Penkiose žaidimų stotelėse („Emociukų takelis“, Linksmukas ir liūdnukas“, „Taikliosios rankytės“, „Linksmieji veidukai“, „Šokantys burbulai“) vaikai atliko įvairias užduotis, kurios skatino pažinti įvairias emocijas.

Baigiamąją projekto dieną „Linksmieji burbulai“ buvo minima Tarptautinė Vaikų gynimo diena. Į svečius atvyko ir socialiniai partneriai Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ vaikai. Šią dieną linksmieji personažai pakvietė vaikus būti linksmais ir pasilinksminti. Vaikai su mokytojomis šoko, dainavo, žaidė ir džiaugėsi „Linksmaisiais muilo burbulais“. Šventės pabaigoje mažieji dalyviai buvo apdovanoti medaliais „Šypsenėlė“ ir vaišinosi pyragu.

Džiaugiamės, kad visos projekto metu vykdytos žaidybinės veiklos skatino vaikus bendrauti ir bendradarbiauti, kurti draugiškus santykius tarpusavyje.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Sadzevičienė