Įstaigos emblema

2024 m. birželio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Geg    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Lankytojai
Šiuo metu: 2
Iš viso: 703116

        Patyriminė  žaidybinė veikla  – tai vienas iš esminių vaikų ugdymo metodų, kuris padeda mažiesiems ugdytiniams ugdytis per tiesioginę patirtį, o žaidimai skatina smalsumą ir norą veikti kartu. Vaikai susipažįsta su pasauliu naudodami įvairius pojūčius, stebėdami ir atlikdami eksperimentus, dalyvaudami meninėje, kūrybinėje bei sportinėje veikloje.

      Gegužės mėnesį Krekenavos lopšelyje-darželyje „Sigutė“ įgyvendintas Panevėžio rajono savivaldybės finansuojamas vaikų socializacijos projektas „Pažįstu pasaulį žaisdamas“, kurio pagrindinis tikslas – mokyti vaikus gyventi bendruomenėje, per žaidimus ugdyti bendravimo įgūdžius. Šiam tikslui įgyvendinti buvo organizuojamos įvairios veiklos, kurių metu mažieji ugdytiniai kūrė draugiškus santykius gamtoje, išvykose, grupėse, sportinėse veiklose ir šventėse.

Gegužės 17-tąją dieną lopšelyje-darželyje buvo minima Vaiko ir Šeimos dienos, šia proga buvo  suorganizuota „Šeimos sporto šventė 2024“. Džiaugiamės, kad į šventę susirinko gausus būrys mamyčių, tėvelių, močiučių, senelių, broliukų ir sesučių. Šiltą ir saulėtą dieną šventės dalyviai buvo sportiškai bei linksmai nusiteikę pasportuoti su savo mažiausiais šeimos nariais. Šventėje sportines estafetes organizavo VšĮ vaikų sporto klubas „Startukas“ socializacijos projekto ir Panevėžio r. visuomenes sveikatos biuro lėšomis. Mažieji ugdytiniai per sportinę aktyvią veiklą ir žaidimą tyrinėjo pasaulį, mokėsi bendravimo įgūdžių. Taip pat turėjo puikias galimybes patirti daug teigiamų emocijų bei pabūti darželio aplinkoje su artimiausiais šeimos nariais. Rungtyse varžėsi vaikai prieš tėvelius, vaikai prieš vaikus, tačiau nebuvo laimėtojų ir pralaimėtojų, nugalėjo draugystė ir aktyvus laikas drauge. Visi sporto šventėje dalyvavę vaikučiai buvo apdovanoti sportiniais medaliais.

         Gegužės 30-tąją dieną renginyje „Sveika, vasarėle!“ buvo linksmai pasitinkama ateinanti vasara ir apibendrinamos projekto veiklos. Pepė ir Piratas kvietė vaikučius „plaukti“ pasitikti vasaros, o vasarą reikia pasitikti sveikiems, žvaliems ir gerai nusiteikusiems. Visų Krekenavos lopšelio-darželio grupių, Žibartonių ir Linkaučių skyrių vaikai bei socialinio partnerio Ramygalos lopšelio-darželio „Gandriukas“ vaikai vasarai dovanojo sportinį, ritminį šokį ar dainelę. Dauguma grupių pristatė šokius, kuriuos šoko Sveikatiados konkurse „Šok su Sveikatiada“. Po gražių dainų ir šokių vaikų laukė Burbulų dėdės STEAM eksperimentų virtuvė, kurioje vaikai susipažino su dūminančia ir maloniai kvepiančia arbata, išvydo, kaip gaminamas spalvotas „cukrus“, kaip sausas ledas padeda pripūsti balionus. Vaikai tyrinėjo auksines glitėsių mases, šiaudeliais pūtė iš jų burbulus. Šventės pabaigoje mažieji džiaugėsi milžiniškais muilo burbulais, patys turėjo galimybę juos leisti į orą ir siekti didžiausio burbulų rekordo.

     Džiaugiamės, kad projekto metu vykdytos patyrimines žaidybinės veiklos skatino mažuosius pažinti pasaulį per patirtį, žaidimą, judesį, meninę ir kūrybinę veiklą. Projektinės veiklos stiprino bendruomenės narių bendradarbiavimą veikti karu.

Direktoriaus pavaduotoja ugdymui Lina Sadzevičienė