Įstaigos emblema

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 3
Iš viso: 710542

„Nykštukų“ grupės vaikai, kartu su savo mokytojomis, įgyvendino ekologinį aplinkosauginį STEAM ugdymo projektą „Mūsų žemė – mūsų rankose“. Gyvename technologijų, pramonės išsivystymo, didžiulio vartojimo laikotarpiu, kurio pasekmė – klimato kaita, gamtos, vandens, oro tarša, kai kurių augalijos ir gyvūnijos veislių išnykimas. Patirtinė  veikla gamtoje, STEAM eksperimentai, tyrinėjimai ir atradimai turtina vaikų emocinę patirtį, skatina vaizduotę, aktyvumą, pasitikėjimą savimi. Vaikai, bendraudami su gamta, atlikdami eksperimentus, padedant suaugusiems, pamažu suvokia mus supantį gamtos pasaulį, pradeda suprasti, kad gamtą reikia saugoti, globoti, neteršti ir gyventi santarvėje su gamta.

Grupės projektą įgyvendinome balandžio mėnesį keturiais etapais. Pirmas etapas buvo skirtas Žemės dienai paminėti. Vyko pokalbiai, praktinės veiklos, stebėjimai, tyrinėjimai gamtoje. Vaikai atliko STEAM kūrybinį darbą „Apglėbkime žemę“, panaudodami šiukšlių maišus, dažus ir savo rankytes. Antras etapas – „Žalioji palangė“, skirta sodinimo darbams (STEAM veikla). Žemės paruošimas, sėklų parinkimas, sėjimas, sodinimas ir laistymas, stebėjimas ir tyrinėjimas. Augalų dygimo, augimo proceso stebėjimas ir fiksavimas. Trečiajame etape tyrinėjome vandenį. Naudodamiesi įvairiais šaltiniais, domėjomės vandens svarba mūsų planetos gyvavimui – žmonėms, gyvūnijai, augalijai. Atlikome STEAM  eksperimentus – vaikai tyrinėjo vandenį, aiškinosi, kokios medžiagos sugeria vandenį, o kokios užteršia upes, jūras, vandenynus. Eksperimentų metu aiškinomės taršos plastiku, naftos produktais žalą gamtai, gyvūnijai. Vaikai pristatė eksperimentų rezultatus, darė išvadas, analizavo. Ketvirtame etape aiškinomės, kodėl taip svarbu rūšiuoti atliekas, sužinojome konteinerių spalvų reikšmes, dalyvavome praktinėse veiklose. Organizavome „Šiukšlių rinkimo akciją“ darželio teritorijoje ir už jos ribų. Atlikome STEAM eksperimentą „Per kiek laiko atliekos suirsta žemėje?“ Pasirinkome plastiką, stiklą, popierių, tekstilę ir maisto atliekas. Jas užkasėme duobutėse į žemę ir lauksime, kol suirs. Po tam tikro laiko stebėsime rezultatus, darysime išvadas.

Tėveliai kartu su vaikučiais iš antrinių žaliavų gamino kūrybinius darbelius. Kadangi dabar pavasaris, tai gaminome paukščius. Organizavome kūrybinių darbų parodą iš antrinių žaliavų „Nauji daiktai antram gyvenimui. Paukščiai.“

Vaikų praktinės ir STEAM veiklos bei eksperimentai, smalsumas, kūrybiškumas skatina aplinkos, gamtos pažinimą, padeda suprasti ekologijos ir aplinkosaugos reikšmę žmogui bei visai gyvybei Žemėje. Mokytojos ne tik suteikia žinių apie gamtos išsaugojimą, bet ir ugdo vaikų kritinį mąstymą, vertybines nuostatas ir ekologinę kultūrą.

„Nykštukų“ grupės vyresn. ikimokyklinio ugdymo mokytojos Daiva Čeidienė, Margarita Stasevičienė