Įstaigos emblema

2024 m. liepos mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Bir    
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 2
Iš viso: 710537

Šiuolaikiniai vaikai – daug bendraujantys, nenustygstantys vietoje ir priklausomi nuo šiuolaikinių technologijų, tačiau kartais būna neatidūs ir išsiblaškę. Tad pasitinkant vasarą, su vaikais verta prisiminti, kokių taisyklių derėtų laikytis, kad į judrią gatvę išėję ar poilsiaujantys prie vandens telkinių, jie būtų saugūs. Kiekvienos visuomenės svarbiausias uždavinys yra užtikrinti sveiką vaikų gyvenimo pradžią ir jo tolesnį vystymąsi, sudarant tam palankią aplinką. Vaikų darželis yra palanki vieta stiprinti vaikų sveikatą, formuoti gyvenimo įgūdžius, tarp jų sveikos gyvensenos, plėtoti veiklą atsižvelgiant į vaiko raidos ypatumus.

Siekdami išmokyti vaikus suprasti ir su atsakomybe vykdyti saugaus elgesio taisykles, ugdyti sveiką savisaugos jausmą, prieš vasaros atostogas su Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutės“ vaikais kalbėjome apie saugų elgesį gatvėje, važiuojant dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar riedlente, saugų laisvalaikį prie vandens telkinių ir vandenyje. Lūžiai, galvos traumos, sumušimai , nubrozdinimai – bene dažniausiai pasitaikančios traumos. Vaikai susilaužo rankas ir kojas iškritę iš medžių, nukritę nuo dviračių, iškritę iš batutų – paprastai tokios traumos nutinka, kai būna aukštis arba greitis. Nuo nelaimių apsaugo šalmai, kelių ir alkūnių apsaugos. Deja, šiandien dar ne visi vaikai tai turi arba dėvi. Vaikams paaiškinta, kodėl turėtų įsigyti ir dėvėti visas apsaugos priemones ir liemenes su atšvaitais. Galvos traumos važiuojant dviračiu, paspirtuku, riedučiais ar riedlente yra vienos dažniausių pasitaikančių, o kartu ir pavojingiausių, o šalmas gelbėja nuo rimtų sužalojimų ar net mirties. Sveikatos specialistė vaikams vaizdžiai pademonstravo, kaip svarbu dėvėti šalmą. Taip pat jiems primintos saugaus elgesio gatvėje taisyklės, šviesoforo spalvos, kalbėta apie saugų elgesį kieme, peržiūrėtas ir aptartas mokomasis filmukas apie saugų dviračio vairavimą bei saugų elgesį prie vandens ir vandenyje, pasikalbėta, kaip pasirinkti tinkamą žaidimo vietą, kad nenukentėtų nei jie, nei kiti eismo dalyviai. Vaikai atliko praktinę užduotį „Judu saugiai“.

Vaikų teisė jaustis gatvėje ir aplinkoje saugiems – viena svarbiausių, o mūsų, suaugusiųjų ir specialistų, dirbančių su vaikais pareiga jiems padėti, pamokyti, priminti savisaugos taisykles.

Visuomenės sveikatos specialistė Aušra Džiugelytė