Įstaigos emblema

2024 m. gruodžio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lap    
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  
Lankytojai
Šiuo metu: 3
Iš viso: 756234

„Kiškučių“ grupės vaikučiai, kartu su mokytojomis ir jų padėjėjomis vykdė projektą, kurio tikslas  ugdyti gamtamokslinės kultūros pagrindus, priartinant vaikus prie gamtos, padedant suvokti jos procesus. Gegužės mėnuo skirtas išvykoms, stebėjimams, bandymams, aptarimams, bendradarbiavimui.

Per mūsų gimtąjį miestelį savo vandenis gena Nevėžis. O kas šioje upėje gyvena? Švarus vanduo ar užterštas? Ar reikia taupyti vandenį? O kas vandenyje skęsta, o kas plaukia? O balos vanduo ar švarus? Ir dar daug atsakymų teko ieškoti į klausimus, susijusius su aplinkosauga, grožiu, nauda.

Diskusijų metu aptarėme  vandens taršos problemas, kaip saugiai elgtis gamtoje, kas valo orą, išsiaiškinome, kodėl toks svarbus yra šiukšlių rūšiavimas. Regioniniame parke skaičiavome laiptelius, grojome gamtiniais muzikos instrumentais. Pasiklausėme paukščių, išbandėme pojūčių taką, bričkos stiprumą, garsų aidėjimą, dainelėmis pademonstravome ir savo balsus. Pievoje stebėjome, gėles, vardinome jų spalvas, stebėjome bitutes ir vabaliukus užsiropštusius ant žiedo. Piešėme upelį, pasitelkę menines priemones ant popieriaus lapo „pražydinome“ gėles. Varnakalnio miške skaičiavome laumžirgio sparnus ir kojas, per padidinamuosius stiklus tyrinėjome vabaliukus, slieką, auslindą, delnais pajutome medžių žievės skirtumus, kuri lygesnė, kuri suskeldėjusi, grublėta ar sluoksniuota. Išsiaiškinome, kad laužą kurti galima saugiai ir tik laužavietėje. Svarbu nesukelti gaisro ir nesunaikinti saugomų augalų bei gyvūnų rūšių, kurie yra įtraukti į „Raudonąją knygą“.

Stebint, išbandant ir ieškant atsakymų, priartėjom prie mus supančios gamtos grožio, opių jos problemų ir galimų sprendimo būdų, vykstančių įvairiausių procesų, kas leido suprasti gamtamokslinės kultūros svarbą.

Vyresn. mokytoja Irena Buzienė, mokytoja Valdonė Kuncienė