Įstaigos emblema

2019 m. rugpjūčio mėn.
Pr A T K Pn Š S
« Lie    
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031  
Lankytojai
Šiuo metu: 2
Iš viso: 222596

Krekenavos lopšelio-darželio „Sigutė“ „Nykštukų“ grupės vaikučiai su ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytojomis Daiva Čeidiene ir Giedre Surviliene įgyvendino ekologinio ugdymo projektą  „Gyvūnai šalia mūsų“. Projekto siekis buvo ugdyti gebėjimą pažinti gamtą ir jos gyvūniją, ją saugoti ir globoti. Gyvūnai – neatsiejama gamtos, mūsų aplinkos, mūsų gyvenimo dalis, todėl stengiamasi ugdyti vaikų atsakomybės jausmą už šalia mūsų esančius gyvūnus, jų globą ir išsaugojimą.

Projekto veiklų metu vaikai atliko stebėjimus ir tyrinėjimus gamtoje, rengė meninių, kūrybinių darbų parodėles, vaidino, vyko į išvykas. Aplankė Krekenavos regioninio parko ekspoziciją, susipažino su mūsų apylinkių gyvūnija. Lankė Varnakalnio miške įrengtą „Girinio taką“, stebėjo miško aptvaruose gyvenančius danielius ir muflonus. Pavasarį vaikučiai vaidino linksmą ir pamokančią pasakaitę apie miško gyventojų nuotykius „Bėkim, žvėrys, pažiūrėti“. Šį lapkritį vyko baigiamasis projekto etapas – sportinė pramoga su tėveliais „Žvėrelių varžytuvės“. Vaikučiai šiai pramogai aktyviai ruošėsi: išmoko sportinių žaidimų, dainelių, sportinių šokių, pasirinko patinkančių žvėrelių kaukes ir jomis pasipuošė. Visi „žvėreliai“ pasimankštinę ir pamiklinę kojeles bei uodegėles kartu su tėveliais rungtyniavo estafetėse. Varžytuvių metu netrūko vaikų džiaugsmo, ryžto ir pasitikėjimo, o nuoširdus bendravimas ir linksma nuotaika visus suvienijo.

Ekologinio ugdymo projekto veiklos žadino vaikų emocijas, skatino jų saviraišką ir kūrybiškumą, turtino pažinimo patirtį, ugdė dorovinius jausmus ir vaikų atsakomybę.

Ikimokyklinio ugdymo vyresn. mokytoja Daiva Čeidienė